Přeskočit na hlavní obsah

Motokáry aneb cesta tam a zase zpátky

Na první únorový den jsme měli naplánovaný kick-off nového roku. Plán byl dopředu jasný - motokáry a když motokáry, tak jsme chtěli využít ty, co máme v podstatě za domem (resp. za kanceláří).


Připraveni ke startu

Vypravili jsme se tedy do Letňan a začali v hospodě. Tam jsme vyřešili každý své problémy typu burger nebo věž, kofola nebo ananasový džus, vařené brambory nebo štouchané se slaninou a zabředli do diskuse. Z ní nás vytáhla neodbytná touha jít si zajezdit. Honza si chtěl zajezdit tak moc, že ještě přeparkoval auto o cca 150 metrů a šli jsme do toho... resp. vešli jsme do haly, kde nám bylo řečeno, že nefunguje časomíra. Nevadí, stejně všichni ví, kdo je tu nejlepší. Následně jsme vešli do restaurace/recepce/skladu/pozorovatelny, kde nám bylo zase řečeno, že nefunguje voda. "Nevadí, my radši pivo.", nenecháme si zkazit náladu. "Ale to já Vám nemůžu dát." Zamrzá nám úsměv na tváři a není to jen zimou, která vůkol vládne (já být vodovodní trubka, tak taky prasknu). "Nerozumíte nám, stačí nám pivo a půjdeme si zajezdit.", licitujeme, ale už tušíme, že to nevyjde. Před Vánoci nám jízdy zkazil vypadlý šroub, teď prasklá trubka. Asi je lepší se zdekovat, než se zřítí strop haly.
Naštěstí Kuba s Honzou mají auto (dodatečně se omlouvám, že jsme si z toho dělal srandu) a tak jedeme přes celou Prahu do Radotína, kde v Kart Centru konečně můžeme usednout za volant bublajících motokár a k žejdlíku zlatavého moku.

Konec dobrý, všechno dobré. #hrajsnamiTahle se mi fakt povedla #skoroprofesionalnifotka

Hospoda

Tomáš hledí do budoucnosti

Další kolo, nové kárky

Miki dává ostentativně najevo, že je jednička

V těch kabátech to vypadá jak výlet do kina

Konec

Tak a teď jedeme motokáry v reálu a ve větším, ne? 

Populární příspěvky z tohoto blogu

#hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.


Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


1) Hlasování v pollu

Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.