Přeskočit na hlavní obsah

Motokáry aneb cesta tam a zase zpátky

Na první únorový den jsme měli naplánovaný kick-off nového roku. Plán byl dopředu jasný - motokáry a když motokáry, tak jsme chtěli využít ty, co máme v podstatě za domem (resp. za kanceláří).


Připraveni ke startu

Vypravili jsme se tedy do Letňan a začali v hospodě. Tam jsme vyřešili každý své problémy typu burger nebo věž, kofola nebo ananasový džus, vařené brambory nebo štouchané se slaninou a zabředli do diskuse. Z ní nás vytáhla neodbytná touha jít si zajezdit. Honza si chtěl zajezdit tak moc, že ještě přeparkoval auto o cca 150 metrů a šli jsme do toho... resp. vešli jsme do haly, kde nám bylo řečeno, že nefunguje časomíra. Nevadí, stejně všichni ví, kdo je tu nejlepší. Následně jsme vešli do restaurace/recepce/skladu/pozorovatelny, kde nám bylo zase řečeno, že nefunguje voda. "Nevadí, my radši pivo.", nenecháme si zkazit náladu. "Ale to já Vám nemůžu dát." Zamrzá nám úsměv na tváři a není to jen zimou, která vůkol vládne (já být vodovodní trubka, tak taky prasknu). "Nerozumíte nám, stačí nám pivo a půjdeme si zajezdit.", licitujeme, ale už tušíme, že to nevyjde. Před Vánoci nám jízdy zkazil vypadlý šroub, teď prasklá trubka. Asi je lepší se zdekovat, než se zřítí strop haly.
Naštěstí Kuba s Honzou mají auto (dodatečně se omlouvám, že jsme si z toho dělal srandu) a tak jedeme přes celou Prahu do Radotína, kde v Kart Centru konečně můžeme usednout za volant bublajících motokár a k žejdlíku zlatavého moku.

Konec dobrý, všechno dobré. #hrajsnamiTahle se mi fakt povedla #skoroprofesionalnifotka

Hospoda

Tomáš hledí do budoucnosti

Další kolo, nové kárky

Miki dává ostentativně najevo, že je jednička

V těch kabátech to vypadá jak výlet do kina

Konec

Tak a teď jedeme motokáry v reálu a ve větším, ne? 

Populární příspěvky z tohoto blogu

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot

Brněnský #sparktrip aneb microservice hackathon

Namísto standardních vánočních večírků, které se již od listopadu sypaly jak objednávky na Teslu v Alze, jsme se rozhodli vybočit ze standardního shonu na konci roku a udělat si výlet. Resp. výlet - hackathon. Řekli jsme si, že se na dva dny omluvíme všem klientům a budeme se věnovat jen vlastním projektům (Eventitu, PickTimu, Networkuj, potažmo Notee a Budgetteru). A tak jsme v pondělí 4.12. sedli do vlaku Českých drah a zamířili do Brna. Plán bylo málo spát, ale o to víc programovat za pečlivého dodržování pitného režimu. A jak to nakonec dopadlo? Podívejte se sami.  Vyrážíme z Prahy v pondělí v 10:52, abychom neměli ztráty vinou zaspání hned na začátku.  Cestu si krom plánování vývoje krátíme i černými historkami.  Po příjezdu do Brna se kocháme místními pamětihodnostmi.  První veledůležitou věcí je oběd.... ...ihned následovaný svařákem.  Bydlíme v podstatě přímo na náměstí. Svařák tak máme po ruce.  Naše útočiště na příští dva dny.  Nejd

K definici pojmu osobní údaje

Publikováno | 16. Listopad, 2011 Jak vyplývá z příspěvků účastníků Konference evropských komisařů ochrany dat a soukromí, uskutečněné 29. – 30. dubna 2010 v Praze a zveřejněné v Informačním bulletinu č. 1/2010 Úřadu pro ochranu osobních údajů, je základním úskalím chování uživatelů na Internetu fakt, že ač jejich počet stoupá, stále chybí základní povědomí o tom, jak se v tomto relativně novém prostředí chovat [1]. Tento fakt je umocněn za předpokladu, že je vztažen ke společensko-právnímu fenoménu tak novému, jako je ochrana osobních údajů. Lze jistě souhlasit s myšlenkou, že jen ve společnosti, která nemusí jako palčivý problém den ze dne řešit fyzické přežití svých členů, je prostor zabývat se takovými detaily, jako je vyvažování různých práv lidí a vztahu jednotlivce a soukromoprávních a veřejnoprávních společenských struktur a že nastolování problému ochrany osobních údajů je výrazem relativně velmi dobrého fungování [...] modelu demokratické společnosti [2] .