Přeskočit na hlavní obsah

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí. 
Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 


Šalom, pojedeme do Izraele. 

Plán nám ohrozilo jen promeškání první vlny prodeje lístků, což ale vyřešil mail organizátorům, kteří nám vyšli vstříc a vůbec byli naprosto skvělí. Byrokratické zádrhele typu absence pasu, nutnost vyřídit mezinárodní řidičák už byli jen drobnosti. Dopředu jsme domluvili schůzky a už zbývalo jen naplánovat co všechno chceme v Izraeli vidět. Na celou akci jsme měli týden (od neděle večer do soboty), což bez 3 dní konference znamenalo další 3 dny na samotný Izrael. 

3. 6. v 8:30 se otevřely "brány" konferenčního prostoru Wohl Center, aby celá akce začala v 9:30 přivítáním ze strany organizátorů. Pak už následovaly přednášky běžící parelelně ve třech sálech. Odkaz na program.


Závěr pvního dne patřil neformálnímu setkání účastníků nad různými tématy spjatými s Pythonem, které se nakonec rozpadlo na mnoho skupinek debatujícími naprosto nad čímkoliv.Večer jsme se chtěli vrhnout do víru Tel Avivu, ale přílet se na nás podepsal a tak jsme městu věnovali jen cestu zpět na hotel a pak jsme na pokoji u vína hráli nejrůznější obměny slovního fotbalu. Druhý den pokračovaly přednášky. O některých se více rozepsal Mára v jiném příspěvku.
Postupně nás zmáhalo vedro, proti kterému bojují v Izraeli opravdu urputně. Tak urputně, že se nakonec chodíte z budovy ven na dvůr ohřát a ze dvora do budovy pak ochladit a tak pořád dokola. Hádali jsme, jak dlouho bychom to vydrželi, než by nás skolila angína. 

Česko - Izraelská sounáležitost.

Poslouchání podcastu, chtělo by se říci, ale to nás jen dohnaly povinnosti. 


V úterý večer došlo nakonec i na odloženou prohlídku starého města. Resp. Kuba, Tomáš a Petr šli do Jaffy, Mára s Michaelem na softball.


Poslední den byl potom věnovaný workshopům, které se konaly ve vývojovém centru Microsoftu v Tel Aviu.


Mára vybral téma Making your Python code write your Python ....


.... Michael s Kubou zaskočili na Network Science.
Kuba: Na network science jsme analyzovali postavy z Game of Thrones, jejich vztahy a kdo by měl na základě analýzy skončit na trůnu. A potom jsme hledali nejdůležitější letiště v USA, což se ukázalo být myslím Anchorage na Aljašce.
První výstupy se opíraly o společný výskyt ve větách knihy, což znamená, že postavy spolu mluví, znají se, nebo o nich lidé mluví dohromady.
Druhý závěr byl získán podle odletů a příletů s uvedeným počtem pasažérů.Mára zatím prohodil pár slov s hlavní organizátorem izraelského PyConu, Simem Zacksem a při té příležitosti mu věnoval i naše SparkTECH triko. 


Díky všem za organizaci, bylo to skvělé.


Populární příspěvky z tohoto blogu

#hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.


Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


1) Hlasování v pollu

Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.