Přeskočit na hlavní obsah

Hledáme Full-StackOverflow-Developera. PHPkáře. Přijď a #hrajsnamiAhoj, zdravíme ze SparkTECHu. 


Skutečně čteš dobře - nemá to být full-stack developer. Nejlíp se nám totiž spolupracuje s těmi, co dokáží hledat řešení problému, učit se nové věci a pochopí, že někdy je kvůli zákazníkovi potřeba zasáhnout do běžícího sprintu.


Co jsme my zač, najdeš na www.sparktech.cz, InstagramuSparkTECHáckým Facebooku nebo na našem Twitteru

Ale to nejdůležitější jsou lidi a v tomhle případě TY.Na zdi máme seznam akcí na nejbližší dobu a rádi bychom, aby nás na ně bylo víc. 

Hledáme proto PHPkáře. Někde dole jsou ideální znalosti, ale to vůbec nejdůležitější je chuť se učit. Protože neznalý nadšenec je mnohem víc, než znalý blbec :-)

Hledáme tak někoho, kdo s námi bude rozvíjet naše projekty, přitom bude chtít rozvíjet i sám sebe a potom všem s námi zajde probrat otázky života, vesmíru a vůbec do hospody, na laser game / motokáry / paintball nebo jinam.


Co by bylo fajn, abys znal:
  • PHP 5.6 (s 7.1 pomalu začínáme)
  • databáze MySQL / PostgreSQL
  • HTML5, Javascript, CSS (alespoň základy, kde se vyznáš v tom, co ti vygeneruje backend)
  • znalost systému pro správu verzí kódu GIT
  • PHP framework Nette 2.4 či CakePHP 3.x

   

  Skvělé by bylo, kdybys uměl (ale klidně tě to naučíme):

   • Javascriptový framework AngularJS 1.6
   • znalost CoffeeScript, LESS/Stylus/Jiný CSS preprocessor

   Z únikovky Hackerovo doupě.
   Jak fungujeme technologicky?


   V kompech už se moc nehrabeme. Všechny vlastní projekty hostujeme na AWSku (Amazon Web Services) za použití EC2 Container services (ano, hostujeme si to jako Docker kontejnery), AWS Lambda.

   Téměř každý projekt prochází automatickým build systémem, který funguje na Ansible + Fabric a když Bůh dá, do pár měsíců přejdeme plně na Jenkinse.   Jak fungujeme jako tým?   Pracujeme agilně, takže jedinou denní povinností je pravidelný stand-up (kde teda musíme narovinu přiznat, že to s tím stáním trochu flákáme - obvykle stojí jen Petr, který chodí pravidelně v jeho průběhu). Ten se děje zčásti osobně, zčásti po videokonferenci, podle toho, kdo je zrovna v kanclu a kdo na homeofficu.

   Kancelář máme v pražských Holešovicích, kousek od metra Nádraží Holešovice (jezdí odtud autobus do ZOO, kdyby tě to mělo zaujmout).
   Tohle jsme nedávno pomáhali kamarádce s Matlabem pod heslem "když to má kód, dokážeme se s tím poprat". Jaké bylo naše překvapení, když jsme se zeptali, odkud jsou ta data: "No z myších mozků."
   #neuroveda #matlab #science

   Říkáme že nám chybí kolega, no ne? 

   To jsme si po práci rozšiřovali naše znalosti v Javě. 
   Pod kanceláří máme Mercuria LaserGame, kam jsme ještě nikdy nešli na laser game. Ale hrát deskovky tam chodíme celkem často.
   #gameofthrones #arcanehoror 

   Odměna po vydatné bitce v LazerfunPraha - u našich zákazníků. 

   Fotbálek je klasika.


   Ale starý arkádovky nás pohltily ;-)


   Pokud bys měl k tomu co říct, napiš nám na info@sparktech.cz nebo zavolej na 777 646 771 a domluvíme se na krátkém pokecu u kafe nebo konferenci přes Skype, Hangouts, Appear.in, prostě nástroji co bude po ruce.

   Nebo přijď na Game night a #hrajsnami - ostatně tak se poznáme nejlíp :-)

   Populární příspěvky z tohoto blogu

   Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

   Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky. 1) Hlasování v pollu Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou za

   #softwareAmaso v Rokytnici

   Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot
     20. 10. 2020 objevil SparkTECH Eluvii . Po deseti letech putování našli programátoři ze SparkTECHu prostředí, které je jim blízké a rozhodli se v něm zůstat. Proto je od nynějška SparkTECH známý jako Eluvia , místo, kde platí dané slovo, dohodnuté termíny a profesní standardy, stejně spolehlivě jako zákony vesmíru. Sledujte www.eluvia.com On the October 20th, 2020, SparkTECH has discovered Eluvia . After ten years of wandering, SparkTECH programmers have found an environment close to them and have decided to stay in it. That's why SparkTECH is now known as Eluvia , a place, where the given word, agreed terms and professional standards apply as reliably as the laws of the Universe. Follow www.eluvia.com  #eluvia #eluvialand #eluviacloud #codemustflow