Přeskočit na hlavní obsah

Hledáme Full-StackOverflow-Developera. PHPkáře. Přijď a #hrajsnamiAhoj, zdravíme ze SparkTECHu. 


Skutečně čteš dobře - nemá to být full-stack developer. Nejlíp se nám totiž spolupracuje s těmi, co dokáží hledat řešení problému, učit se nové věci a pochopí, že někdy je kvůli zákazníkovi potřeba zasáhnout do běžícího sprintu.


Co jsme my zač, najdeš na www.sparktech.cz, InstagramuSparkTECHáckým Facebooku nebo na našem Twitteru

Ale to nejdůležitější jsou lidi a v tomhle případě TY.Na zdi máme seznam akcí na nejbližší dobu a rádi bychom, aby nás na ně bylo víc. 

Hledáme proto PHPkáře. Někde dole jsou ideální znalosti, ale to vůbec nejdůležitější je chuť se učit. Protože neznalý nadšenec je mnohem víc, než znalý blbec :-)

Hledáme tak někoho, kdo s námi bude rozvíjet naše projekty, přitom bude chtít rozvíjet i sám sebe a potom všem s námi zajde probrat otázky života, vesmíru a vůbec do hospody, na laser game / motokáry / paintball nebo jinam.


Co by bylo fajn, abys znal:
  • PHP 5.6 (s 7.1 pomalu začínáme)
  • databáze MySQL / PostgreSQL
  • HTML5, Javascript, CSS (alespoň základy, kde se vyznáš v tom, co ti vygeneruje backend)
  • znalost systému pro správu verzí kódu GIT
  • PHP framework Nette 2.4 či CakePHP 3.x

   

  Skvělé by bylo, kdybys uměl (ale klidně tě to naučíme):

   • Javascriptový framework AngularJS 1.6
   • znalost CoffeeScript, LESS/Stylus/Jiný CSS preprocessor

   Z únikovky Hackerovo doupě.
   Jak fungujeme technologicky?


   V kompech už se moc nehrabeme. Všechny vlastní projekty hostujeme na AWSku (Amazon Web Services) za použití EC2 Container services (ano, hostujeme si to jako Docker kontejnery), AWS Lambda.

   Téměř každý projekt prochází automatickým build systémem, který funguje na Ansible + Fabric a když Bůh dá, do pár měsíců přejdeme plně na Jenkinse.   Jak fungujeme jako tým?   Pracujeme agilně, takže jedinou denní povinností je pravidelný stand-up (kde teda musíme narovinu přiznat, že to s tím stáním trochu flákáme - obvykle stojí jen Petr, který chodí pravidelně v jeho průběhu). Ten se děje zčásti osobně, zčásti po videokonferenci, podle toho, kdo je zrovna v kanclu a kdo na homeofficu.

   Kancelář máme v pražských Holešovicích, kousek od metra Nádraží Holešovice (jezdí odtud autobus do ZOO, kdyby tě to mělo zaujmout).
   Tohle jsme nedávno pomáhali kamarádce s Matlabem pod heslem "když to má kód, dokážeme se s tím poprat". Jaké bylo naše překvapení, když jsme se zeptali, odkud jsou ta data: "No z myších mozků."
   #neuroveda #matlab #science

   Říkáme že nám chybí kolega, no ne? 

   To jsme si po práci rozšiřovali naše znalosti v Javě. 
   Pod kanceláří máme Mercuria LaserGame, kam jsme ještě nikdy nešli na laser game. Ale hrát deskovky tam chodíme celkem často.
   #gameofthrones #arcanehoror 

   Odměna po vydatné bitce v LazerfunPraha - u našich zákazníků. 

   Fotbálek je klasika.


   Ale starý arkádovky nás pohltily ;-)


   Pokud bys měl k tomu co říct, napiš nám na info@sparktech.cz nebo zavolej na 777 646 771 a domluvíme se na krátkém pokecu u kafe nebo konferenci přes Skype, Hangouts, Appear.in, prostě nástroji co bude po ruce.

   Nebo přijď na Game night a #hrajsnami - ostatně tak se poznáme nejlíp :-)

   Populární příspěvky z tohoto blogu

   #hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

   Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.


   Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

   Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


   1) Hlasování v pollu

   Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

   Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

   Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

   Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
   Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.