Přeskočit na hlavní obsah

Pojďte pane, budeme si hrát na rybu zabalenou v rýži


Nedávno někdo pravil, že se nám v kanceláři vytvořila jakási subkultura. Subkultura Pojďte pane, budeme si hrát. Ale já jsem přesvědčený, že to je jen pomluva. Ale teď se už pojďme mrknout, jak jsme kolaudovali novou kancelář.
Jednou, kousek za Kolínem, dívali se softwaroví vývojáři, kam by se mohli přestěhovat, když se jim stala taková zvláštní věc.

Na trase Kolín - Dymokury - Kopidlno narazili na kancelář tak pěknou, že si řekli: "Joo, pane, tady si budeme hrát".

A tak nakoupili maki, uramaki, nigiri, kofolu, ovolu, pivo, limo, nápoje šumivé, perlivé, s bublinkami i bez... zkrátka vyváděli, jako lidi když jedou v neděli ven. Ale udělat takovou sushi párty, to není jen tak. Víte vy vůbec, jak udělat sushi party a ne jen nějakou šlichtu, brr, pro čuňata?


Nějak takhle:
No a pak se hrály hry.

"Enyky benyky na holý pupíky, aspoň dvacet." zvolal kdosi a první se ke kormidlu dostal Kuba s Michaelem.
Marek se holedbal, že prý  "100, 200, 300, 5, 1000." "Tisíííííc. Pche."

"Víte vy, pane, jak se dělá vtipná kaše? To chce topit a topit a topit."


"To neplatí, to neplatí, já jsem uklouz." křičel Marek, když začal prohrávat.


A pak jsme se jen dívali, jak že to je s tou subkulturou doopravdy.
Dobrou noc, děti.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky. 1) Hlasování v pollu Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou za

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto.