Přeskočit na hlavní obsah

Pojďte pane, budeme si hrát na rybu zabalenou v rýži


Nedávno někdo pravil, že se nám v kanceláři vytvořila jakási subkultura. Subkultura Pojďte pane, budeme si hrát. Ale já jsem přesvědčený, že to je jen pomluva. Ale teď se už pojďme mrknout, jak jsme kolaudovali novou kancelář.
Jednou, kousek za Kolínem, dívali se softwaroví vývojáři, kam by se mohli přestěhovat, když se jim stala taková zvláštní věc.

Na trase Kolín - Dymokury - Kopidlno narazili na kancelář tak pěknou, že si řekli: "Joo, pane, tady si budeme hrát".

A tak nakoupili maki, uramaki, nigiri, kofolu, ovolu, pivo, limo, nápoje šumivé, perlivé, s bublinkami i bez... zkrátka vyváděli, jako lidi když jedou v neděli ven. Ale udělat takovou sushi párty, to není jen tak. Víte vy vůbec, jak udělat sushi party a ne jen nějakou šlichtu, brr, pro čuňata?


Nějak takhle:
No a pak se hrály hry.

"Enyky benyky na holý pupíky, aspoň dvacet." zvolal kdosi a první se ke kormidlu dostal Kuba s Michaelem.
Marek se holedbal, že prý  "100, 200, 300, 5, 1000." "Tisíííííc. Pche."

"Víte vy, pane, jak se dělá vtipná kaše? To chce topit a topit a topit."


"To neplatí, to neplatí, já jsem uklouz." křičel Marek, když začal prohrávat.


A pak jsme se jen dívali, jak že to je s tou subkulturou doopravdy.
Dobrou noc, děti.

Populární příspěvky z tohoto blogu

#hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.


Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


1) Hlasování v pollu

Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.