Přeskočit na hlavní obsah

Pojďte pane, budeme si hrát na rybu zabalenou v rýži


Nedávno někdo pravil, že se nám v kanceláři vytvořila jakási subkultura. Subkultura Pojďte pane, budeme si hrát. Ale já jsem přesvědčený, že to je jen pomluva. Ale teď se už pojďme mrknout, jak jsme kolaudovali novou kancelář.
Jednou, kousek za Kolínem, dívali se softwaroví vývojáři, kam by se mohli přestěhovat, když se jim stala taková zvláštní věc.

Na trase Kolín - Dymokury - Kopidlno narazili na kancelář tak pěknou, že si řekli: "Joo, pane, tady si budeme hrát".

A tak nakoupili maki, uramaki, nigiri, kofolu, ovolu, pivo, limo, nápoje šumivé, perlivé, s bublinkami i bez... zkrátka vyváděli, jako lidi když jedou v neděli ven. Ale udělat takovou sushi párty, to není jen tak. Víte vy vůbec, jak udělat sushi party a ne jen nějakou šlichtu, brr, pro čuňata?


Nějak takhle:
No a pak se hrály hry.

"Enyky benyky na holý pupíky, aspoň dvacet." zvolal kdosi a první se ke kormidlu dostal Kuba s Michaelem.
Marek se holedbal, že prý  "100, 200, 300, 5, 1000." "Tisíííííc. Pche."

"Víte vy, pane, jak se dělá vtipná kaše? To chce topit a topit a topit."


"To neplatí, to neplatí, já jsem uklouz." křičel Marek, když začal prohrávat.


A pak jsme se jen dívali, jak že to je s tou subkulturou doopravdy.
Dobrou noc, děti.

Populární příspěvky z tohoto blogu

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 
  20. 10. 2020 objevil SparkTECH Eluvii . Po deseti letech putování našli programátoři ze SparkTECHu prostředí, které je jim blízké a rozhodli se v něm zůstat. Proto je od nynějška SparkTECH známý jako Eluvia , místo, kde platí dané slovo, dohodnuté termíny a profesní standardy, stejně spolehlivě jako zákony vesmíru. Sledujte www.eluvia.com On the October 20th, 2020, SparkTECH has discovered Eluvia . After ten years of wandering, SparkTECH programmers have found an environment close to them and have decided to stay in it. That's why SparkTECH is now known as Eluvia , a place, where the given word, agreed terms and professional standards apply as reliably as the laws of the Universe. Follow www.eluvia.com  #eluvia #eluvialand #eluviacloud #codemustflow