Přeskočit na hlavní obsah

Chybí nám hráč do PHP týmu. Přijď a #hrajsnami

To si tak programujeme, kódujeme, debugujeme a najednou zjistíme, že nám chybí kolega. #PHP programátor co se chce učit #Javascript. Pomoz nám ho najít - ideálně někoho, kdo s námi bude rozvíjet naše projekty, přitom bude chtít rozvíjet i sám sebe a potom všem s námi zajde probrat otázky života, vesmíru a vůbec do hospody, na laser game nebo jinam.

Pojď to zkusit a #hrajsnami, rozhodně to nebude nuda. P.S.: Žádné drakonické tresty nepraktikujeme, spíš naopak a doprovodná fotografie je pouze... doplňková :-)

Předchozí kolega to nezvládl. Zvládneš to ty? #scary


Co jsme zač?


Děláme appky v Pythonu a PHP a to jak vlastní, tak na zakázku. Front-endy píšeme obvykle v JavaScriptu. Pracujeme na drobných a roztomilých věcech (rezervák pro školky) až po velké a náročné projekty (internetové bankovnictví).
A jak to u nás chodí? Mrkni dolu nebo třeba na náš Facebook profil: https://www.facebook.com/sparktech.cz/

Sídlíme v pražských Holešovicích v PSN Housu, kousek od metra Nádraží Holešovice. Ale dobře polovinu času jsme porůznu na homeofficu.


PHP

Co potřebujeme, abys znal:

  • PHP 5.3+
  • databází MySQL / PostgreSQL
  • HTML5, Javascript, CSS (alespoň pokročilá úroveň)
  • znalost systému pro správu verzí kódu GIT
  • PHP framework Nette či CakePHP

   

  Skvělé by bylo, kdybys uměl (ale klidně tě to naučíme):

   • Javascriptový framework AngularJS
   • znalost CoffeeScript, LESS/Stylus/Jiný CSS preprocessor
   • zkušenosti s psaním testů (unittesting)

    Co nabízíme na oplátku my? 

     

    1.  Nové výzvy - pracujeme jak na vlastních projektech, tak projektech největších hráčů současného e-trhu (budeš se divit, jak variabilní věci řešíme),

     

    2.  Zkušenosti - používáme aktuální nástroje a rádi tě s nimi naučíme; objeví-li se něco nového budeme to společně zkoumat, ale abychom nebyli tak tajnosnubní: (Nette, CakePHP) + (PostgreSQL, MySQL) + (AngularJS, jQuery, trošičku i toho ReactJS) + (Bower, Grunt, Gulp) + (ansible, ssh, AWS) a hrajeme si i s PHP 7

     

    3.  Práci - "to je asi jasný, ne?", ale zároveň ti zaručíme, že tu vždy bude co k řešení


     4. Peníze - zaplatíme ti za to. Možná se ptáš kolik? To bude záležet především na kvalitě předchozího bodu :-)

    Ale protože každý fungujeme jinak, tak máme i další formy odměny - podíly na projektech apod. Bude záležet jen na tobě, jak se budeš chtít profilovat.

    5. Další aktivity - ty nespadají pod 3. a nedostaneš za ně 4., ale určitě představují body 1. a 2. Vypadá to obvykle třeba nějak takhle:

    Tohle jsme nedávno pomáhali kamarádce s Matlabem pod heslem "když to má kód, dokážeme se s tím poprat". Jaké bylo naše překvapení, když jsme se zeptali, odkud jsou ta data: "No z myších mozků."
    #neuroveda #matlab #science

    Říkáme že nám chybí kolega, no ne? 
    Jsme dobrý. Indeed. 

    To jsme si po práci rozšiřovali naše znalosti v Javě. 
    Pod kanceláří máme Mercuria LaserGame, kam jsme ještě nikdy nešli na laser game. Ale hrát deskovky tam chodíme celkem často.
    #gameofthrones #arcanehoror 

    Odměna po vydatné bitce v LazerfunPraha - u našich zákazníků. 

    Fotbálek je klasika.


    Ale starý arkádovky nás pohltily ;-)


    Pokud bys měl k tomu co říct, napiš nám na info@sparktech.cz nebo zavolej na 777 646 771 a domluvíme se na krátkém pokecu u kafe nebo konferenci přes Skype, Hangouts, Appear.in, prostě nástroji co bude po ruce.

    Nebo přijď na Game night a #hrajsnami - ostatně tak se poznáme nejlíp :-)

    Populární příspěvky z tohoto blogu

    #hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

    Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.


    Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

    Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


    1) Hlasování v pollu

    Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

    Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

    Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

    Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
    Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.