Přeskočit na hlavní obsah

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků.

Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě.

Chajdu máme celou pro sebe.

První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace.

Není na hanbě, čeká na koupelnu. 

Vše utichlo, jdeme spát. 

Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, protože pro všechno maso jsme zapomněli koupit kávu.

Hodně lidí mělo přijet až v sobotu, takže jsme klíče mazaně nechali ve starém trakaři a rozeslali po slacku velmi intuitivní plánek, jak se v areálu ubytování zorientovat. 

Okolí.

Rokytnice.

Tady jsme museli nechat Kubu. 

Podzim kam se podíváš. 

Cestou na Dvoračky. 

Drak, pokus první. 

Krkonoše. 

Zastávka na oběd v Big Food Garage v tónu #softwareAmaso, tzn. všichni burger. 


Drak, pokus druhý.

Drak, pokus třetí. 

Skoro doma. 

Drak, pokus čtvrtý.

Drak, pokus při kterém Kuba utekl málem až do údolí. 

Oheň je jen pro atmosféru, grilovalo se uvnitř.

Večer zpátky na chajdě. 

Pán Ohně. 

Pán Masa. 

Pán Piva. 

Večer.

Feast mady by Ráďa. 

Bubláme vodu. Největší radost z Amy měly děti. Anežku zaujalo podsvícení, Lilly se dožadovala práva taky "bublat vodu" (což už nám asi zůstane).


Zima nás po čase zahnala dovnitř.... 

...ke hrám. 

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky. 1) Hlasování v pollu Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou za

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto.