Přeskočit na hlavní obsah

Machine Learning Workshop


Abychom zúročili znalosti, které někteří z nás mají (rozuměj Michael) a pomohli je rozšířit dále do týmu (rozuměj všichni ostatní), udělali jsme si v druhém červnovém týdnu workshop na machine a deep learning. Michael totiž v dubnu navštívil za SparkTECH konferenci Machine Learning Prague a my ostatní byli prostě zvědaví.

A tak se jako pravý průkopník chopil příležitosti a vzal si na starost seznámení všech s širokou paletou možností, algoritmů a postupů, které se v rámci tohoto odvětví nabízejí.

Vzal to pěkně učebně, zprvu rozdíly mezi machine/deep learningem, supervised/non-supervised, algoritmy na klasifikaci, clusterování, řešení over-fittingu sítě a pak i samostatné učení malé neuronky. A na závěr jsme si nechali vygenerovat možný nový Nietzscheho citát... taky neuronkou. Sic by to Nietzsche nikdy neřekl, ale... vidět to dítko udělat první krok je přeci jenom k nezaplacení.


Hlavní hvězda večera a pomocná mindmapa.

Bylo plno. Workshop ukázal limity aktuální kanceláře a ocenili jsme tak, že už máme vybranou novou. 

O výběr jídla se strhla krátká intenzivní debata :-) 

Ukázky kódu.

Petr je tu taky. Selfie. 

Rozložení výsledků. 

"Teď to zakulatíme.." :-)


Na široko.

Diskuse.


Populární příspěvky z tohoto blogu

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 

Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky. 1) Hlasování v pollu Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou za

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot