Přeskočit na hlavní obsah

Hledáme kolegu Python programátora - přijď a #hrajsnami

Mohli bychom začít tak jak se to obvykle dělá, totiž že "mladý a dynamický tým s naleštěným kávovarem hledá ...", ale to nejsme my a ty to určitě nechceš slyšet. O co teda jde?
Hledáme kolegu, který s námi bude hodiny koukat do monitoru na počítačový kód (a pak zajde do hospody pokecat o základních otázkách života, vesmíru a vůbec).
A konkrétně?
Děláme appky v Pythonu a PHP a to jak vlastní, tak na zakázku. Front-endy píšeme obvykle v JavaScriptu. Pracujeme na drobných a roztomilých věcech (rezervák pro školky) až po velké a náročné projekty (internetové bankovnictví).
A jak to u nás chodí? Mrkni dolu nebo třeba na náš Facebook profil: https://www.facebook.com/sparktech.cz/

PHP

Co potřebujeme, abys znal:

  • PHP 5.3+
  • databází MySQL / PostgreSQL
  • HTML5, Javascript, CSS (alespoň pokročilá úroveň)
  • znalost systému pro správu verzí kódu GIT

   

  Skvělé by bylo, kdybys uměl (ale klidně tě to naučíme):

   • PHP framework Nette či CakePHP
   • Javascriptový framework AngularJS
   • znalost CoffeeScript, LESS/Stylus/Jiný CSS preprocessor
   • zkušenosti s psaním testů (unittesting)

    

   Python

   Co potřebujeme, abys znal:

   • znalost programovacího jazyka Python
   • a frameworku Django
   • znalost MySQL / PostgreSQL
   • znalost systému pro správu verzí kódu GIT

   Skvělé by bylo, kdybys uměl (ale klidně tě to naučíme):

   • zkušenosti s Javascriptovým frameworkem AngularJS
   • znalost CoffeeScript, LESS/Stylus/Jiný CSS preprocessor
   • zkušenosti s psaním testů (unittesting)


   Co nabízíme na oplátku my? 

    

   1.  Nové výzvy - pracujeme jak na vlastních projektech, tak projektech největších hráčů současného e-trhu (budeš se divit, jak variabilní věci řešíme),

    

   2.  Zkušenosti - používáme aktuální nástroje a rádi tě s nimi naučíme; objeví-li se něco nového budeme to společně zkoumat,

    

   3.  Práci - "to je asi jasný, ne?", ale zároveň ti zaručíme, že tu vždy bude co k řešení

    

   4. Peníze - zaplatíme ti za to. Možná se ptáš kolik? To bude záležet na dvou věcech:

   • kvalitě a rozsahu předchozího bodu (tedy práce)
   • nutnosti oprav v tom, co odevzdáš jako první bod (tedy výsledků práce).
   Ale protože každý fungujeme jinak, tak máme i další formy odměny - podíly na projektech apod. Bude záležet jen na tobě, jak se budeš chtít profilovat.

   5. Další aktivity - ty nespadají pod 3. a nedostaneš za ně 4., ale určitě představují body 1. a 2. Vypadá to obvykle třeba nějak takhle:   Pokud bys měl k tomu co říct, napiš nám na info@sparktech.cz nebo zavolej na 777 646 771 a domluvíme se na krátkém pokecu u kafe nebo konferenci přes Skype, Hangouts, Appear.in, prostě nástroji co bude po ruce.

   Nebo přijď na Game night a #hrajsnami - ostatně tak se poznáme nejlíp :-)

   Populární příspěvky z tohoto blogu

   #hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

   Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.


   Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

   Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


   1) Hlasování v pollu

   Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

   Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

   Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

   Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
   Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.