Přeskočit na hlavní obsah

Založení znalostní společnosti

K dnešnímu dni byl oficiálně spuštěn informační server Znalostní společnost. Místo, které, jak doufáme, bude nápomocné všem, kteří hledají novinky z oblasti techniky, Internetu, práva a jiných. Naší snahou je přinášet informace, které považujeme za přínosné, především pak ty, které jsme sami v minulosti hledali.Budeme se snažit přinášet především informace odborně přesné, které se zároveň budeme snažit prezentovat formou uchopitelnou i pro laickou veřejnost. Každý zveřejněný článek by měl obsahovat odkazy na další relevantní zdroje, které čtenáři pomohou, v případě zájmu, rozšířit si znalost o problematice nad rámec zveřejněného článku.

S připomínkami, ale i konstruktivní kritikou vztaženou k chodu serveru a jeho obsahové stránce se obracejte na kontaktní e-mail info<at>znalostnispolecnost.cz nebo na kontaktní e-mail provozující společnosti info<at>sparktech.cz. Jakékoliv Vaše dotazy a připomínky pro nás představují inspiraci a zdroj námětů pro další rozvoj serveru.
Předem za ně děkujeme.

Populární příspěvky z tohoto blogu

Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


1) Hlasování v pollu

Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …

Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECHu planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka.

Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu. Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw.
Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět.

#hrajsnami softball - Dejvická slowpitchová liga 2018

Fotoreportáž ze zápasu Dejvické slowpitchové ligy, který se konal 27.-28.10. na Vypichu a SparkTECH se ho účastnil s #hrajsnami týmem.