Přeskočit na hlavní obsah

Brněnský #sparktrip aneb microservice hackathon

Namísto standardních vánočních večírků, které se již od listopadu sypaly jak objednávky na Teslu v Alze, jsme se rozhodli vybočit ze standardního shonu na konci roku a udělat si výlet. Resp. výlet - hackathon. Řekli jsme si, že se na dva dny omluvíme všem klientům a budeme se věnovat jen vlastním projektům (Eventitu, PickTimu, Networkuj, potažmo Notee a Budgetteru).
A tak jsme v pondělí 4.12. sedli do vlaku Českých drah a zamířili do Brna. Plán bylo málo spát, ale o to víc programovat za pečlivého dodržování pitného režimu.
A jak to nakonec dopadlo? Podívejte se sami. 


Vyrážíme z Prahy v pondělí v 10:52, abychom neměli ztráty vinou zaspání hned na začátku. 

Cestu si krom plánování vývoje krátíme i černými historkami. 

Po příjezdu do Brna se kocháme místními pamětihodnostmi. 

První veledůležitou věcí je oběd....

...ihned následovaný svařákem. 

Bydlíme v podstatě přímo na náměstí. Svařák tak máme po ruce. 

Naše útočiště na příští dva dny. 

Nejdříve je třeba všechno pořádně nakreslit. 

No a než si to ostatní nakreslí, já se jdu mrknout na brněnského Hubu. 

Při jedné svařákpauze nás málem přejela tramvaj. Alespoň byla osvícená. 

Indie k večeři byla super. Chyba byla dávat si ji i k snídani. 

Honza sbírá síly. Zapadly mu někam na podlahu. 

A prgá se až do ... ani nevím kolika. 

Pro ušetření času volíme na další den  k obědu vietnamské bistro, které bylo skvělou volbou. 

"Ten řádek kódu už je tááákhleee dlouhej." 

Stálým problémem jsou zásuvky, kterých není pro 6 compů dost a vede se o ně boj.

V úterý jdem vyčistit hlavu (na svařák a) do bazénu. Vypadal jak vězeňská hala. Stylovka. 

"Nekecám, támhle mají přímo na náměstí obrovský přirození!"

Při čekání na burgery k večeři. 

Někdy ve dvě ráno.

Ve chvíli, kdy už vám comp neslouží k ničemu lepšímu, je načase zkontrolovat vývoj kurzu bitcoinu a jít spát. 

Populární příspěvky z tohoto blogu

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 
  20. 10. 2020 objevil SparkTECH Eluvii . Po deseti letech putování našli programátoři ze SparkTECHu prostředí, které je jim blízké a rozhodli se v něm zůstat. Proto je od nynějška SparkTECH známý jako Eluvia , místo, kde platí dané slovo, dohodnuté termíny a profesní standardy, stejně spolehlivě jako zákony vesmíru. Sledujte www.eluvia.com On the October 20th, 2020, SparkTECH has discovered Eluvia . After ten years of wandering, SparkTECH programmers have found an environment close to them and have decided to stay in it. That's why SparkTECH is now known as Eluvia , a place, where the given word, agreed terms and professional standards apply as reliably as the laws of the Universe. Follow www.eluvia.com  #eluvia #eluvialand #eluviacloud #codemustflow