Přeskočit na hlavní obsah

Eventito - nová verze 1.6

V minulém týdnu jsme vypustili do světa novou verzi našeho event management systému Eventito. Níže přinášíme přehled změn.Editace generovaných PDF seznamů
Od nové verze je možné definovat, která pole se zobrazí v PDF souborech generovaných před a po události. Pro PDF před událostí je možné stanovit až 3 taková pole, pro PDF po události 2. 
Nastavení se provádí v přehledu Polí formulářů a kontaktů. 

Pomocí dvou nových sloupců můžete editovat podobu generovaných PDF.


Grafické přehledy
Pro větší přehlednost ve statistických datech se objevily 3 nové grafy - statistiky účasti každého jednotlivého uživatele na setkáních (dostupný v detailu uživatele) a ve dvojím provedení grafické zpracování účasti na budoucí akci (v liniovém provedení v seznamu všech akcí a v koláčovém provedení v detailu akce). 


Nové znázornění zaplněnosti události. 

Informace o účasti konkrétního kontaktu na událostech. 


Šablony pro zvaní hostů
Při vytváření události lze nastavit specifickou šablonu pro zvaní hostů (osoba odlišná od e-mailem pozvaného účastníka). Globální šablona pro zvaní hostů zůstává, ale pro každou jednotlivou událost lze stanovit jinou e-mailovou šablonu, která bude v případě zvaní hosta účastníkem odcházet. 

Proměnná e-mailové šablony - zvaní hosta
Na Vaše podněty jsme přidali proměnnou Pozvat hosta, kterou lze umístit přímo do e-mailu. Ti, které zvete, tak mají možnost pozvat další osobu nejen ze stránky pozvánky, ale přímo z e-mailu. 
Pokud tam tuto proměnnou sami umístíte :-)

Notifikace odhlášeného uživatele
Další z podnětů směřoval na potřebu notifikace, pokud někdo zvolí, že se akce nezúčastní. V nastavení, kde je možnost vypnout a zapnout i ostatní notifikace, tak nově přibyla tato možnost. Je v základu nevybraná, abychom Vás nespamovali, a chcete-li tuto notifikaci využívat, zaškrtněte nové pole. 

Odeslané e-maily
Zcela novou funkcí a novým odkazem menu jsou Odeslané e-maily, které umožní zíksta přehled o e-mailech odeslaných systémem na jednom místě. Odeslané e-maily je možné i filtrovat podle události, adresátů či typu e-mailu.

Pod odkazem Odeslané e-maily můžete filtrovat a nahlížet všechny e-maily, které systém automaticky nebo dle příkazu odeslal.


Fulltext vyhledávání
Bylo rozšířeno a zpřesněno vyhledávání ve fulltextu Kontaktů. 

Drobné změny a úpravy
- při odesílání e-mailu účastníkům je nyní možnost zvolit libovolnou šablonu, nejen pozvánku,
- sjednocena doba zobrazení modrých konfirmačních oken,
- opraveny překlepy,
- upravena pozice menu přihlášeného uživatele,
- opravena aktualizace počtu volných míst na stránce události při přihlášení nového účastníka a
- další.

Populární příspěvky z tohoto blogu

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 

Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky. 1) Hlasování v pollu Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou za

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot