Přeskočit na hlavní obsah

První PyCon v ČR

O víkendu 14. a 15. listopadu se v Brně konala úplně první konference zaměřená na Python, nebo-li PyCon.cz. Vzhledem k tomu, že si s Pythonem docela tykáme a máme jej rádi, nechtěli jsme si tuto akci nechat ujít.

V sobotu byla přednášková část víkendu tématicky umístěna na Fakultu Informatiky VUT v Brně. Pro ty, kteří neví, je fakulta umístěna v areálu kláštera Kartuziánského řádu, což dodalo akci velmi příjemnou atmosféru.


Po krátké registraci, kdy si pořadatelé dali záležet na dřevěných jmenovkách, Python půllitrech a jiných tématických ozdobách, začal program úvodní přednáškou Amber Brown o projektu Twisted, paralelizaci zpracování requestů a portaci z Python 2x na 3x.


Následovala velmi zajímavá přednáška od Russell-Keith Magee, který se zaměřil na opensource projekty, jejich ekonomickou stránku a životní cyklus.Po těchto dvou přednáškách se program rozvětvil na více teoretické přednášky ohledně využití Pythonu ať již v genomovém inženýrství či v moderních embedded zařízeních. Větev druhá a neméně zajímavá se orientovala spíše na praktičtější využití - např. unit testing, mobilní aplikace a push notifikace a DevOps okénko o provozování funkčního systému.


Sobotní program byl uzavřen půlhodinkou lightning talks a následoval přesun do Café Savoy a poklidné večerní nemoderované diskuse.
Nedělní aktivity se konaly blíže středu města v Impact HUBu Brno, kde se odvíjely dva tříhodinové bloky workshopů na rozličná témata - web scraping, cryptografie, automatizovaný deep learning a využití při zpracování psaného jazyka - a koho tyto části moc nenadchly, mohl se zúčastnit miniprojektů a zapojit se do řešení problémů ostatních pythonářů.Celá akce byla provázena výborným cateringem a ještě lepším kafem, což bylo pro mnohé přítomné záchranou pro dobrý ranní rozjezd.Rádi bychom pochválili pořadatele za profesionálně zorganizovanou akci a poděkovali, že věnovali svůj čas na to, aby se něco podobného v Česku událo. Plány jsou prý do příštího roku ještě smělejší, nezbývá než se těšit...

Populární příspěvky z tohoto blogu

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 

Dubnový #hrajsnami SparkTECH planning

Pravidelně první středu v měsíci máme ve SparkTECH u planning. Pravidelně, abychom se nemohli vymlouvat, že jsme na to zapomněli. První středu, abychom se nemuseli dohadovat kdy (dost stačí dohadovat se na CO?) a protože cvičně hučí sirény (kdybychom přeci jen zapomněli a chtěli se vymlouvat). A planning, protože původní záměr byl, že půjde opravdu o typický planning dle agilních metodik. To, že to nakonec dopadlo jinak a jedná se zkrátka o informativní setkání, kde se probírá kde co, je už jiná pohádka. Pro představu fotky z toho nedávného, dubnového, po kterém jsme vyrazili do Endorfinu . Tam nás čekal Freddy Krueger a pokojíček ve stylu Saw. Jelikož se někde v budoucnu v téhle vybrané společnosti vyměníme, bylo nejhorší si o průběhu nevyprávět. Začínáme pohádkou. My si totiž moc rádi hrajem.  Někteří stále předstírají práci.  Prostory Endorfinu. Začínáme pivem, abysme se nebáli. Márnice. Prostředí je super.  A už to začíná. Přituhuje.  T