Přeskočit na hlavní obsah

Google bude preferovat responzivní weby

Poměrně často (vlastně téměř neustále) zdůrazňujeme potřebu, aby byla webová stránka responzivní. Znamená to, že web je vystavěn tak, že se jeho zobrazení uzpůsobí (je optimalizované) všem typům zařízení (nejčastěji desktopy, tablety a mobilní telefony). Toto samozřejmě nevylučuje webové informační systémy a platí pro ně stejná pravidla.
Nyní bude responzivní design ještě o něco důležitější.

Nově na trend v této oblasti totiž zareaguje Google přímo ve vyhledávání, když jak sám uvádí v nápovědě k webmaster tools (nástroji pro webmastery) "použitelnost v mobilních zařízeních je nyní pro optimální výsledky vyhledávání zásadní" (1). To znamená, že mobilní vyhledávání bude upřednostňovat výsledky odkazující na web s responzivním designem.

Jako možné komplikace pro uživatele mobilních zařízení uvádí například:
  • použití flashových prvků,
  • nastavení pevné šířky prvků na stránce,
  • příliš malý font (velikost písma),
  • umístění dotykových prvků příliš blízko sebe apod. 
K dispozici je i test, který Vám řekne, jak je Váš web na tom. Naleznete ho pod odkazem https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/ a výsledek by měl vypadat v ideálním případě asi takto:

 

Při mobilním vyhledávání je pak uzpůsobená stránka opatřena dovětkem "Optimalizováno pro mobily" jako je to zobrazeno na obrázku.





Pro bližší informace doporučujeme článek na Lupě, který je k přečtení zde http://www.lupa.cz/clanky/velka-zmena-google-uprednostni-ve-vyhledavani-weby-pripravene-na-mobily/

________________________________________________________________________________
(1) https://support.google.com/webmasters/answer/6101188?hl=cs

Populární příspěvky z tohoto blogu

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků. Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě. Chajdu máme celou pro sebe. První večer byly na pořadu dne degustace vánočních vín a hry. Chybou bylo nechat intelektuálnější hry na pozdější fáze degustace. Není na hanbě, čeká na koupelnu.  Vše utichlo, jdeme spát.  Přilehlá restaurace otevřená od brzkého rána zachránila mnohým život, prot

#SparkTrip do Izraele - Israel PyCon

Když jsme letos plánovali konference pro #python, byl PyCon jasná volba. No a protože v termínu toho českého se nashromáždily různé jiné akce (především vzhledem k tomu, že je o víkendu), hledali jsme  v zahraničí.  Volba to nakonec nebyla těžká, protože Mára byl začátkem roku na homeofficu v Izraeli a místní PyCon mu byl doporučen. A jelikož my ostatní jsme do té doby v Izraeli nebyli, tak bylo rozhodnuto. 
  20. 10. 2020 objevil SparkTECH Eluvii . Po deseti letech putování našli programátoři ze SparkTECHu prostředí, které je jim blízké a rozhodli se v něm zůstat. Proto je od nynějška SparkTECH známý jako Eluvia , místo, kde platí dané slovo, dohodnuté termíny a profesní standardy, stejně spolehlivě jako zákony vesmíru. Sledujte www.eluvia.com On the October 20th, 2020, SparkTECH has discovered Eluvia . After ten years of wandering, SparkTECH programmers have found an environment close to them and have decided to stay in it. That's why SparkTECH is now known as Eluvia , a place, where the given word, agreed terms and professional standards apply as reliably as the laws of the Universe. Follow www.eluvia.com  #eluvia #eluvialand #eluviacloud #codemustflow