Přeskočit na hlavní obsah

Google bude preferovat responzivní weby

Poměrně často (vlastně téměř neustále) zdůrazňujeme potřebu, aby byla webová stránka responzivní. Znamená to, že web je vystavěn tak, že se jeho zobrazení uzpůsobí (je optimalizované) všem typům zařízení (nejčastěji desktopy, tablety a mobilní telefony). Toto samozřejmě nevylučuje webové informační systémy a platí pro ně stejná pravidla.
Nyní bude responzivní design ještě o něco důležitější.

Nově na trend v této oblasti totiž zareaguje Google přímo ve vyhledávání, když jak sám uvádí v nápovědě k webmaster tools (nástroji pro webmastery) "použitelnost v mobilních zařízeních je nyní pro optimální výsledky vyhledávání zásadní" (1). To znamená, že mobilní vyhledávání bude upřednostňovat výsledky odkazující na web s responzivním designem.

Jako možné komplikace pro uživatele mobilních zařízení uvádí například:
  • použití flashových prvků,
  • nastavení pevné šířky prvků na stránce,
  • příliš malý font (velikost písma),
  • umístění dotykových prvků příliš blízko sebe apod. 
K dispozici je i test, který Vám řekne, jak je Váš web na tom. Naleznete ho pod odkazem https://www.google.com/webmasters/tools/mobile-friendly/ a výsledek by měl vypadat v ideálním případě asi takto:

 

Při mobilním vyhledávání je pak uzpůsobená stránka opatřena dovětkem "Optimalizováno pro mobily" jako je to zobrazeno na obrázku.

Pro bližší informace doporučujeme článek na Lupě, který je k přečtení zde http://www.lupa.cz/clanky/velka-zmena-google-uprednostni-ve-vyhledavani-weby-pripravene-na-mobily/

________________________________________________________________________________
(1) https://support.google.com/webmasters/answer/6101188?hl=cs

Populární příspěvky z tohoto blogu

#softwareAmaso v Rokytnici

Na říjnovém planningu jsme, poměrně na poslední chvíli, zpískali podzimní akci v Rokytnici (nad Jizerou - to neplést s Rokytnicí v Orlických horách, což se někomu, a přiznejme si že mě, povedlo). Rozhodli jsme se věc pojmout jako všeSparkTECHáckou akci, takže včetně dětí, manželů a manželek, přítelů a přítelkyň a dalších domácích mazlíčků.

Jako na každé #softwareAmaso akci nesměla chybět tuna jídla a zajímavé prostředí. První bod jsme s Matějem pokryli čtvrtečním nákupem a zajistili jídlo nejen na víkend, ale i na následnou Toasťáko-vraždu prvního stupně v týdnu a dnech dalších. O další bod se postaralo z velké míry počasí, které nabídlo podzim ve své nejkrásnější podobě.
Brněnský #sparktrip aneb microservice hackathon

Namísto standardních vánočních večírků, které se již od listopadu sypaly jak objednávky na Teslu v Alze, jsme se rozhodli vybočit ze standardního shonu na konci roku a udělat si výlet. Resp. výlet - hackathon. Řekli jsme si, že se na dva dny omluvíme všem klientům a budeme se věnovat jen vlastním projektům (Eventitu, PickTimu, Networkuj, potažmo Notee a Budgetteru).
A tak jsme v pondělí 4.12. sedli do vlaku Českých drah a zamířili do Brna. Plán bylo málo spát, ale o to víc programovat za pečlivého dodržování pitného režimu.
A jak to nakonec dopadlo? Podívejte se sami. 

Tři způsoby jak ve SparkTECHu využíváme Slack, o kterých jste (možná) nevěděli + bonus

Slack je mezi vývojářskými týmy pravděpodobně nejvyužívanějším komunikačním nástrojem a poměrně s jistotou si dovolím tvrdit, že právem. Nabízí totiž spoustu rozšíření a nástrojů, které dokáží ulehčit a zjednodušit rutinní práci. O to víc mi příjde škoda, že toho lidé nevyužívají a berou Slack jenom jako další chatovací aplikaci, kterých jsou k dispozici desítky. V tomto krátkém příspěvku popíšu několik funkcí, které jsou z pohledu nás, SparkTECHu, nejzajímavější a jejich zprovoznění je otázkou chvilky.


1) Hlasování v pollu

Jeden z největších problémů, co jsme řešili po přestěhování do nových kanceláří, bylo rozhodování, kam půjdeme na oběd. Máme v okolí velké množství stravovacích zařízení, ale domluvit se na tom, kam se společně zajdeme najíst, byl většinou task na celé dopoledne. Určitě to taky znáte. Chodíte po kanclu, ptáte se kolegů kam by rádi, jenže ne každý má zrovna čas nebo kapacitu vám věnovat pozornost. Jeden má call, druhému něco hoří, takže to hotfixuje, dva jsou zavření …